Od 12 czerwca do 12 września 2017 można składać wnioski o dofinansowanie w ramach Poddziałania 4.1.2 „Regionalne agendy naukowo-badawcze”. Celem konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jest zapewnienie spójności mechanizmów finansowania prac B+R istotnych z punktu widzenia kraju oraz regionów w ramach krajowych oraz regionalnych inteligentnych specjalizacji.
Nabór adresowany jest do konsorcjów, w których skład wchodzi minimum jedna jednostka naukowa oraz minimum jedno przedsiębiorstwo, przy czym to jednostka naukowa jest liderem i formalnym wnioskodawcą projektu. Przedstawiane przez konsorcja projekty muszą obejmować badania przemysłowe i prace rozwojowe albo same prace rozwojowe, jak również wpisywać się w jeden z tematów określonych w zakresie regionalnych agend naukowo-badawczych.
Poziom dofinansowania:
- dla jednostek naukowych – członków konsorcjum na realizację poszczególnych kategorii prac B+R w ramach projektu (intensywność wsparcia) wynosi do 100% kosztów kwalifikowalnych, w przypadku gdy projekt jest realizowany w ramach jej działalności niegospodarczej
- dla przedsiębiorstw – członków konsorcjum do 80% (poziom dofinansowania jest zróżnicowany w zależności od etapu prac badawczych oraz statusu przedsiębiorstwa)
Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu dofinansowanego w ramach konkursu wynosi 1 mln. PLN
Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu dofinansowanego w ramach konkursu wynosi 8 mln PLN
Koszty podlegające refundacji:
- wynagrodzenia pracowników delegowanych do prac B+R (różne formy współpracy)
- koszty podwykonawstwa prac w ramach projektu
- pokrycie kosztów wynajmu, amortyzacji lub zakupu maszyn, aparatury oraz sprzętu badawczego (infrastruktura B+R)
- koszty budynków i gruntów
- pozostałe koszty operacyjne -pokrycie operacyjnych kosztów związanych z realizowanym projektem B+R (oddelegowani pracownicy do zarządzania projektem, koszty utrzymania linii technologicznych, zakupu surowców i materiałów, pomieszczenia projektowe).
Do kryteriów oceny projektów należą m.in. nowość rezultatów projektu, potencjał zespołu badawczego oraz posiadane zasoby techniczne, zapotrzebowanie rynkowe i opłacalność wdrożenia rezultatów projektu.
Chcesz wiedzieć więcej – skontaktuj się z naszymi konsultantami!